+48 793 828 007

biuro@cjacht.pl

Port EkoMarina Giżycko

Port Stranda

sporty_wodne_na_mazurach

Sporty wodne na Mazurach

Mazury… czas tam płynie o wiele wolniej. Widoki są przepiękne, a ilość jezior i lasów jest ogromna. Duża część Polaków wybiera to miejsce na wyjazd wakacyjny i chętnie tam wraca w kolejnych latach. Na naszych polskich jeziorach oprócz żeglowania możemy uprawiać dużo więcej sportów wodnych. Poniżej znajduje się parę przykładów, które mogą was zainteresować.

Flyboard jest dość młodym sportem. Sprzęt do niego wymyślił Frank Zapata (2011) – mistrz świata w pływaniu na skuterze wodnym. Urządzenie do flyboardu pozwala wzbić się nawet do 15 metrów nad powierzchnię wody. Dzięki temu możemy wykonywać różne akrobacje zarówno w wodzie jak i w powietrzu. Długa rura zakończona silnikiem wytwarza mocny strumień wody, który odbijając się od tafli jeziora pozwala nam się unosić, a nawet pływać pod powierzchnią. Jest to wymagający, ale też wciągający sport. Dostarcza bardzo dużo wrażeń i wyzwala adrenalinę.

Osoby lubiące szybką prędkość koniecznie muszą spróbować kitesurfingu. W tym sporcie pływamy na desce wykorzystując podmuch wiatru za pomocą specjalnego latawca. Jest to bardzo trudny sport. Wymaga on od nas doskonałej równowagi oraz opanowania latawca. Jest on znany w nadmorskich miastach, jednak coraz częściej kitesurfing można spotkać na mazurskich jeziorach.

sporty_wodne_na_mazurach_kitesurfing


Wakeboarding jest bardzo podobny do poprzednika. Tutaj jednak zamiast latawca wykorzystywana jest siła łodzi motorowej lub wyciąg, gdzie często są wyskocznie. Jest połączeniem nart wodnych, snowboardu i surfingu. Sport ten w ostatnim czasie stał się bardzo modny w naszym kraju. Jest to też alternatywa dla kitesurfingu, gdy dni są bezwietrzne.

Wakeboarding

Dla osób lubiących spokojniejsze spędzanie czasu dobrym rozwiązaniem będzie SUP, czyli Stand Up Paddle. Jest to pionowe pływanie na desce przy użyciu wiosła. W tym przypadku możemy rozkoszować się widokami. Uprawianie tego sportu bardzo korzystnie wpływa na nasz kręgosłup i pracę nóg oraz ćwiczy naszą równowagę. Nie wymaga on wielogodzinnych treningów. Jest bardzo prosty i łatwy w nauce. Dodatkowo to świetne rozwiązanie na spędzanie czasu ze znajomymi.

stand up paddle SUP

Żeglarstwo to najbardziej popularny sport wśród rodzin. To doskonały sposób na relaks i spędzenie czasu z bliskimi. W Polsce mamy dużo jezior połączonych kanałami co sprzyja parodniowym rejsom. Dużym atutem jest spora ilość czarterów wynajmujących jachty, dzięki czemu nie musimy posiadać własnej łodzi.

twister-36-16

Kajaki są świetnym sposobem na spędzenie czasu na wakacjach, również w większym gronie. W tym przypadku mamy najbliższy kontakt z naturą. Jest to wspaniałe przeżycie. Ostatnio zainteresowanie spływami w naszym kraju wzrosło. W związku z tym powstało bardzo dużo miejsc wypożyczających kajaki.

kajaki

Sporty wodne poprawiają naszą kondycje fizyczną, dostarczają nam dużo radości i wrażeń. Zatem nie ma na co czekać, ruszajmy w drogę nad nasze polskie jeziora.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Co jeszcze piszczy w trawie?

Inne artykuły na naszym blogu

Testowy wpis

Jachty Żaglowe Warianty Rok produkcji Poza sezonem Sezon I Sezon II Sprzątanie Kaucja Twister 36 2014 60 zł 770 zł 840 zł 250 zł 3000zł

sporty_wodne_na_mazurach

Sporty wodne na Mazurach

Mazury… czas tam płynie o wiele wolniej. Widoki są przepiękne, a ilość jezior i lasów jest ogromna. Duża część Polaków wybiera to miejsce na wyjazd

co-zabrac-na-jacht

Co zabrać na jacht?

Mamy lipiec, jesteśmy w samym środku okresu wakacyjno-urlopowego. Część z nas wybiera bierny wypoczynek – leżenie i opalanie się na plaży lub nad basenem w

mikolajki-co-warto-zobaczyc

Mikołajki – co warto zobaczyć?

Mikołajki to znane i bardzo lubiane miasto mazurskie. Kiedyś było to jedno z częściej odwiedzanych miejsc w Polsce podczas urlopów. Leży na złączeniu dwóch jezior:

jaka-lodz-na-mazury

Jaki jacht na Mazury?

Żeglarstwo to jedna z atrakcji, którą możemy wybrać jadąc na Mazury. Dla jednych jest to forma relaksu, inni żeglują dla sportu. Często też przyszli marynarze